varnyte Struktūra   varnyte Parašykite mums  
Buhalteris


Daug yra tokių, kurie ką nors daro, bet nežino kam.

Mencijus

 Į pradžią Į pradžią

 Konsultacijos Konsultacijos

 Kalendorius Kalendorius

 
 
1. Konsultacijos
2. Teisės aktų pakeitimai
3. Buhalterio žodynėlis
4. Apskaitos ir mokesčių naudinga informacija
5. Teisė buhalteriui
6. Mokesčių apskaičiavimas ir apskaita
7. Vadybos ir kaštų apskaita
8. Buhalteris ir kompiuteris
9. Naudingi kontaktai
11. Laisvalaikis
12. Buhalterių birža
13. Valiutų santykiai
14. Kalendorius
15. Skaitykla
 
 


Kiekvienam buhalteriui – naudingos „Excel" galimybės!


Dažnoje įmonėje naudojamos apskaitos programos neapima visos apskaitos ir buhalteriui papildomai reikia pasirengti, susisteminti tam tikrą informaciją. Taigi, ši darbo priemonė palengvins tokias užduotis. Šalia naudojamos apskaitos programos galėsite pasirengti nesisteminius registrus ar dokumentus.


plačiau...

Patarimai, kaip pasirinkti kompiuterinę apskaitos sistemą (1)
2014 02 23
Didelėms įmonėms ir organizacijoms (toliau – įmonėms) skirtos verslo vadybos informacinės sistemos (VVIS) ne visada išsprendžia įmonių problemas. Pasitaiko atvejų, kai pirkėjui norint gauti „vaisių", jis būna priverstas įsigyti „medį" ar net visą sistemų „sodą". Dar daugiau – įmonėms tenka samdyti „sodo prižiūrėtojus", t. y. žmones, prižiūrinčius sistemas ir mokančius vartotojus. Dėl to išaugę sistemos išlaikymo kaštai neleidžia pasiekti svarbaus įmonės tikslo – sumažinti veiklos kaštus. Kartais susižavėjus „viską darančia sistema" pamirštamas paprasčiausias sprendimas – elektroninės lentelės. Tačiau kraštutinumai taip pat ne visais atvejais tenkina įmones. Ypač sunku įsivaizduoti didesnę šiuolaikinę įmonę be buhalterinės apskaitos programinės įrangos ar sistemos (toliau – apskaitos programos). Šiame straipsnyje rasite patarimų, padėsiančių atkreipti dėmesį į svarbiausius dalykus, renkantis ir diegiant apskaitos programas.

 

Patarimas diegiantiems programas: „Geriausias sprendimas paprastai būna daug paprastesnis už kitus."

 

Sėkmingas naujos apskaitos programos įdiegimas jūsų įmonėje turi privalumų: padidėja buhalterijos darbo našumas, geriau kontroliuojami pinigų srautai, sukaupiama vertingesnė informacija, reikalinga sprendimams priimti, ir t. t. Tinkamiausios jūsų įmonei programos pasirinkimui turėtumėte skirti kuo daugiau dėmesio ir atlikti šį darbą keliais etapais:

 

1. Suburti komandą.

 

2. Pasirinkti kompiuterizuojamas sritis.

 

3. Pasirinkti konsultantus.

 

4. Įvertinti programą.

 

5. Pasirinkti programos tiekėją.

 

6. Įdiegti programą.

 

Aptarkime visus šiuos etapus detaliau.

 

Komandos sudarymas

 

Apskaitos programos pateikiama informacija naudojasi beveik visa įmonė, todėl naujos programos atrankos darbas turi būti skirtas ne vienam padaliniui ar darbuotojui. Geriausią apskaitos kompiuterinį sprendimą turėtų išsirinkti komanda, sudaryta iš skirtingas funkcijas atliekančių padalinių. Nebloga mintis į šią komandą įtraukti skirtingas pareigas įmonėje einančius asmenis:

 

· buhalterius ir kitus sistemos vartotojus, kurie kasdien naudosis programa;

 

· sistemos administratorius, kurie prižiūrės sistemos vartotojų darbą;

 

· sistemos klientus – programos teikiamos informacijos vartotojus įmonės viduje;

 

· sprendimų priėmėjus – vadovus, priimančius galutinį sprendimą įsigyti programą;

 

· IT personalą, paprastai vaidinantį svarbų vaidmenį diegiant ir prižiūrint sistemas.

 

Kompiuterizuojamų sričių pasirinkimas

 

Sudarykite sąrašą problemų, su kuriomis susiduriate šiuo metu. Į antrą sąrašą surašykite tai, ką norėtumėte įgyvendinti, bet dabar dar negalite. Šie du sąrašai turėtų tapti svarbiausių reikalavimų naujai apskaitos programai pagrindu.

 

JAV buvo apklaustos įmonės, prieš penkerius metus automatizavusios įvairias savo verslo funkcijas. Pasirodo, tokiose įmonėse manoma, kad didžiausią prioritetą reikėtų skirti informacijos vadybai, sprendimams priimti reikalingos informacijos formavimui, individualizuotų ataskaitų kūrimui, prognozių automatizavimui. Kitos automatizuotinos sritys svarbumo mažėjimo tvarka yra šios: pardavimų užsakymai, pirkimų užsakymai, pardavimų apskaita, atsargų vadyba, didžioji knyga, darbo užmokesčio apskaičiavimas.

 

Patarimas diegiantiems programas: „Išsiaiškink tai, ko vartotojui reikia, o ne tai, ko jis nori."

 

Štai dar keli svarbūs klausimai, renkantis kompiuterizuojamas sritis:

 

· Kokių duomenų reikia strateginiams sprendimams priimti? Įmonės strategus gali dominti veiklos modeliavimo funkcija ir visa tai, kas gali padėti įvertinti veiklos efektyvumą: rezultatai pagal produktus, pirkėjus, vadybininkus, pelno ir kaštų centrus, rezultatų rodiklių pokyčiai per pasirinktą laikotarpį, įmonės finansiniai rodikliai, rezultatų palyginimas su biudžetais.

 

· Ko reikia pinigų srautams prognozuoti ir kontroliuoti bei turtui apskaityti? Tam paprastai reikia gauti informaciją apie tai, kas daro įtaką pinigų įplaukos ir išlaidoms ateityje, pavyzdžiui, pardavimų ir pirkimų užsakymų apimtis. Trumpalaikės skolos įmonei bei atsargos dažnai sudaro didžiają dalį įmonės turto, tad net nedideli jų pokyčiai gali turėti didelę įtaką pinigų srautams. Todėl labai svarbu tinkamai apskaityti trumpalaikį turtą.

 

· Ką reikia automatizuoti, kad būtų užtikrintas augimas? Visų pirma reikia imtis kompiuterizuoti tas sritis ir funkcijas, kurios daro didžiausią įtaką galutiniam veiklos rezultatui. Šias sritis galima nustatyti nuodugniai ištyrus įmonės apskaitos sistemą.

 

· Ar apskaitos programa pakankamai lanksti? Tinkama įmonei apskaitos programa turėtų būti susijusi su didžiąja dalimi įmonės veiklos. Net ir žinodamos šią svarbią taisyklę, daugelis įmonių prie savo poreikių prisitaiko vieną ar kelis programų aspektus. Daugiausia naudos iš programos gauna organizacijos, geriausiai pritaikiusios programą savo reikmėms.

 

Patarimas diegiantiems programas: „Neprivalote keisti verslo procesų, kad jie atitiktų apskaitos programos procesus. Geriau įsitikinkite, ar pasirinkta programa yra pakankamai lanksti, kad būtų įmanoma ją pritaikyti prie verslo poreikių."

 

Konsultanto pasirinkimas

 

Didelė tikimybė, kad jūsų įmonėje nėra pakankamai darbuotojų, turinčių atitinkamą kvalifikaciją ir laiko apskaitos sistemai analizuoti, įsigyti, diegti ir priežiūrėti. Tokiais atvejais galima kreiptis į konsultantus, turinčius darbo su įvairiomis programomis ir įvairių diegimų patirties. Konsultantams mokama už geriausios apskaitos programos jūsų įmonei įvertinimą ir parinkimą, įmonės išteklių taupymą diegiant programą, didžiausios naudos iš naujos sistemos gavimą (atsižvelgiant į programos galimybes ir įmonės poreikius).

 

Siūlytume atkreipti dėmesį į šias rekomendacijas, kuriomis pasinaudojus galima rasti kvalifikuotus apskaitos programinės įrangos konsultantus:

 

· Paprašyti rekomendacijų iš jūsų įmonės IT skyriaus darbuotojų.

 

· Paprašyti pasiūlymų iš kolegų.

 

· Nuvykti į apskaitos programų parodą ar seminarą.

 

· Peržvelgti apskaitininkams skirtą spaudą.

 

· Paprašyti rekomendacijų iš verslo įmonių organizacijų.

 

Kontroliniai klausimai, kuriuos galite užduoti sau rinkdamiesi konsultantą ar programų pardavėją:

 

· Ar konsultantas gali pasiūlyti visą paslaugų komplektą? Reikia ieškoti konsultanto ar pardavėjo, norinčio ne tik parduoti ir įdiegti, bet ir mokyti vartotojus, ilgą laiką prižiūrėti sistemą.

 

· Su kokio tipo organizacijomis konsultantas daugiausia dirbo anksčiau? Reikėtų ieškoti konsultanto, anksčiau jau dirbusio su panašiomis įmonėmis.

 

· Ar konsultantas gali pateikti savo klientų kontaktinius duomenis? Gavę telefonų numerius, paskambinkite ir pasidomėkite konsultanto santykiais su jo klientais.

 

· Ar konsultantas stengiasi kuo daugiau sužinoti apie jūsų įmonę? Konsultantas turėtų ištirti jūsų įmonę, jos dabartinę apskaitos sistemą ir poreikius. Pasidomėkite, ar konsultantas kalbėjosi daugiau nei su vienu jūsų įmonės darbuotoju.

 

· Ar konsultantas pateikia informaciją, svarbią jūsų įmonei? Saugokitės konsultantų, visą savo laiką skiriančių tik programos savybėms pristatyti. Vietoj to reikėtų sutelkti dėmesį į privalumus, kuriuos programa gali suteikti įmonei.

 

· Ką manote apie bendradarbiavimą su šiuo konsultantu? Pasirašius sutartį, jums gali tekti ne vieną mėnesį bendrauti su konsultantu, todėl rinkitės žmogų, su kuriuo patiktų dirbti.

 

Patarimas diegiantiems programas: „Idealus konsultantas, kurį vertėtų samdyti, tas, kuris parinko ir įdiegė apskaitos sistemas įmonėse, dydžiu ir veikla panašiose į jūsų įmonę. Jūsų nuomone, konsultantas turi būti pakankamai patyręs ir profesionalus. Geriausiai tiks konsultantas, kuriam visiškai priimtina jūsų organizacijos filosofija ir kultūra."

 

Parengė Vaidotas Narušis


Kitos publikacijos
PROGRAMA „EXCEL“ (3). VALDYMAS KONTEKSTINIU MENIU IR KLAVIATŪROS KLAVIŠAIS
PROGRAMA „EXCEL“ (2) – VALDYMAS PELE SPAUDŽIANT MYGTUKUS EKRANE
Programa „Excel“ (1). ĮJUNGIMAS ir lango elementai
Kaip dirbsime rytoj?
Patarimai, kaip tvarkyti duomenis nedidelėje įmonėje
Skolų amžiaus analizė
Jei tenka dirbti komandoje (2)
Paslėpkime nereikalingus įrankius (1)
Paslėpkime nereikalingus įrankius (2)
 
 
 
Tinklalapio struktūra | Svetainės taisyklės
Šiandien peržiūrėta: 15042