varnyte Struktūra   varnyte Parašykite mums  
Buhalteris


Daug yra tokių, kurie ką nors daro, bet nežino kam.

Mencijus

 Į pradžią Į pradžią

 Konsultacijos Konsultacijos

 Kalendorius Kalendorius

 
 
1. Konsultacijos
2. Teisės aktų pakeitimai
3. Buhalterio žodynėlis
4. Apskaitos ir mokesčių naudinga informacija
5. Teisė buhalteriui
6. Mokesčių apskaičiavimas ir apskaita
7. Vadybos ir kaštų apskaita
8. Buhalteris ir kompiuteris
9. Naudingi kontaktai
11. Laisvalaikis
12. Buhalterių birža
13. Valiutų santykiai
14. Kalendorius
15. Skaitykla
 
 


Kiekvienam buhalteriui – naudingos „Excel" galimybės!


Dažnoje įmonėje naudojamos apskaitos programos neapima visos apskaitos ir buhalteriui papildomai reikia pasirengti, susisteminti tam tikrą informaciją. Taigi, ši darbo priemonė palengvins tokias užduotis. Šalia naudojamos apskaitos programos galėsite pasirengti nesisteminius registrus ar dokumentus.


plačiau...

Kaip dirbsime rytoj?
2015 09 27

Kaip dirbsime rytoj?


Į verslo pasaulį įsiveržusios informacinės technologijos per pastarąjį dešimtmetį jį pakeitė neatpažįstamai. Išnyko geografinio atstumo sąvoka kolegas, dirbančius už tūkstančių kilometrų, galima pasiekti taip pat lengvai lyg jie dirbtų kitame biuro aukšte. Komunikacija tapo nepalyginamai spartesnė ir veiksmingesnė, išnyko barjerai, skyrę darbuotojus nuo įvairaus pobūdžio informacijos.


Sukeldami tikrą verslo revoliuciją, šie reiškiniai gerokai kilstelėjo produktyvumo kartelę. Tačiau drauge dėl jų iškilo naujų problemų, pavyzdžiui, informacijos „perkrova", kurią kasdien patiria kiekvienas. Todėl, siekiant toliau didinti darbo našumą ir efektyvumą, svarbiausios rytojaus programinės įrangos naujovės bus orientuotos kaip tik į šių problemų sprendimą ir darbo procesų supaprastinimą.


Veiksmingumą mažina informacijos perkrova


JAV atlikto tyrimo duomenimis, 56 proc. su informacija dirbančių darbuotojų (analitikų, redaktorių, vadybininkų, administratorių ir kt.) teigia, kad vienu metu atlieka pernelyg daug užduočių. Pavyzdžiui, rašydami ataskaitą, jie turi nuolat tikrinti elektroninio pašto dėžutę, atsakinėti į skambučius, sekti svarbias naujienas internete. Daug pasako pats faktas, kad šiandien vidutinis darbuotojas gauna dešimt kartų daugiau elektroninių laiškų nei 1997 metais.


Dėl to 15−25 proc. laiko sugaištama darbams, kurie nesusiję su įmone, − rūpinantis darbotvarke ar kontaktais. Juos atlikdamas darbuotojas laiką praleidžia ne kurdamas pridėtinę vertę ar dirbdamas tiesioginį su jo įgūdžiais ir gebėjimais susijusį darbą, o dorodamasis su padidėjusiu duomenų srautu.


Šiems sunkumams įveikti šiandien jau kuriama naujos kartos programinė įranga. Kompiuterinių darbo priemonių gerinimo tikslas – automatizuoti ne itin svarbius procesus, padėti darbuotojui nustatyti prioritetus, greičiau rasti reikiamą informaciją ir daug veiksmingiau apdoroti duomenis.


Elgsenos atpažinimo programos


Viena svarbiausių naujovių bus darbuotojo elgseną atpažįstančios programos. Didėjant informacijos srautui, jos padės nustatyti pagrindines užduotis. Programinė įranga sugebės „perimti" darbuotojo darbo įpročius, perprasti poreikius ir atliks savotišką padėjėjos funkciją. Ji sugebės įvertinti įmonės darbuotojų, klientų ir partnerių hierarchiją, darbuotojo krūvį ir automatiškai supras, kuriuos skambučius galima praleisti, pagal svarbą išdėstys gautus elektroninius laiškus.


Pavyzdžiui, programa gali „išmokti" (ar „būti išmokyta"), darbuotojui rašant svarbią ataskaitą, blokuoti telefono skambučius – nebent skambintų skyriaus vadovas ar šeimos narys. Ji pati nustatytų, kad artėja ataskaitos pristatymo terminas, ir atitinkamai sudėliotų prioritetus.


Naujos kartos duomenų paieškos sistema


Anot analitikų, vidutinis darbuotojas net 30proc. darbo laiko skiria informacijai ieškoti. Bet tai laikina, nes ateityje neliks tokių klausimų kaip: „Kuriame kompiuterio aplanke išsaugojau tą nelemtą dokumentą"? Duomenų kaupimą aplankuose galėsime pamiršti. Tai nutiks dėl išplėstų metaduomenų galimybių.


Metaduomenys – informacija, pagal kurią reikiamus duomenis randa paieškos sistemos. Šiandien ieškodami informacijos darbuotojai priversti galvoti „kaip duomenų bazės" – tiksliai formuluoti užklausas, kad gautų tik reikalingus paieškos rezultatus. Bet net tobuliausios dabarties sistemos nėra visiškai tikslios – tarp paieškos rezultatų pateikiama daug nereikalingų dokumentų. Jų gausoje reikiamą informaciją gali būti sunku aptikti.


Ateities duomenų bazių funkcijos, kaip antai darbuotojų elgsenos ir situacijos atpažinimas, padės geriau perprasti užklausos esmę. Tai leis tiksliau išdėstyti paieškos rezultatus pagal svarbą, pirmiausia atsižvelgiant į ieškančio darbuotojo pareigas ar tuo metu įgyvendinamus projektus ir kitus veiksnius.


Atidesnis žvilgsnis į įmonės duomenis


Sukaupti įmonės duomenys – didžiausias jos turtas. Ateityje sudėtingos kompiuterių programos gebės apdoroti milijonus gigabaitų duomenų, juos išanalizuoti ir pastebėti tendencijas, kurias specialisto akis šiandien kartais praleidžia.


Pavyzdžiui, išsami duomenų analizė gali padėti vežėjų bendrovei sumažinti degalų sąnaudas. Programa, išanalizavusi žemėlapius, krovinio svorį, kelio dangą, eismo sąlygas ir kiekvieno vairuotojo vairavimo manieras, galėtų pasiūlyti optimalų gabenimo maršrutą ir terminą.


Parengė Artūras JOKUŽYS


Šaltinis „Apskaitos ir mokesčių apžvalga"


Kitos publikacijos
PROGRAMA „EXCEL“ (3). VALDYMAS KONTEKSTINIU MENIU IR KLAVIATŪROS KLAVIŠAIS
PROGRAMA „EXCEL“ (2) – VALDYMAS PELE SPAUDŽIANT MYGTUKUS EKRANE
Programa „Excel“ (1). ĮJUNGIMAS ir lango elementai
Patarimai, kaip tvarkyti duomenis nedidelėje įmonėje
Patarimai, kaip pasirinkti kompiuterinę apskaitos sistemą (1)
Skolų amžiaus analizė
Jei tenka dirbti komandoje (2)
Paslėpkime nereikalingus įrankius (1)
Paslėpkime nereikalingus įrankius (2)
 
 
 
Tinklalapio struktūra | Svetainės taisyklės
Šiandien peržiūrėta: 15048