varnyte Struktūra   varnyte Parašykite mums  
Buhalteris


Daug yra tokių, kurie ką nors daro, bet nežino kam.

Mencijus

 Į pradžią Į pradžią

 Konsultacijos Konsultacijos

 Kalendorius Kalendorius

 
 
1. Konsultacijos
2. Teisės aktų pakeitimai
3. Buhalterio žodynėlis
4. Apskaitos ir mokesčių naudinga informacija
5. Teisė buhalteriui
6. Mokesčių apskaičiavimas ir apskaita
7. Vadybos ir kaštų apskaita
8. Buhalteris ir kompiuteris
9. Naudingi kontaktai
11. Laisvalaikis
12. Buhalterių birža
13. Valiutų santykiai
14. Kalendorius
15. Skaitykla
 
 


Kiekvienam buhalteriui – naudingos „Excel" galimybės!


Dažnoje įmonėje naudojamos apskaitos programos neapima visos apskaitos ir buhalteriui papildomai reikia pasirengti, susisteminti tam tikrą informaciją. Taigi, ši darbo priemonė palengvins tokias užduotis. Šalia naudojamos apskaitos programos galėsite pasirengti nesisteminius registrus ar dokumentus.


plačiau...

PROGRAMA „EXCEL“ (3). VALDYMAS KONTEKSTINIU MENIU IR KLAVIATŪROS KLAVIŠAIS
2017 06 20

PROGRAMA „EXCEL" (3). VALDYMAS KONTEKSTINIU MENIU IR KLAVIATŪROS KLAVIŠAIS

Vaidotas Narušis

Excel turi dar vieną, iš pirmo žvilgsnio nematomą, valdymo priemonę – kontekstinį meniu XE "Kontekstinis meniu" , atsiveriantį paspaudus objektą dešiniuoju pelės klavišu arba paspaudus atitinkamą klaviatūros klavišą (ant kurio pavaizduotas meniu; dar jį atitinka klavišų kombinacija Shift F10). Pavyzdžiui, nuvedus pelės žymeklį virš kurio nors Office kaspino mygtuko ir paspaudus dešinįjį pelės klavišą, pasirodys su kontekstu – mygtuku ir kitomis valdymo priemonėmis – susijęs meniu.


Analogiškai, iškvietę kontekstinį meniu sparčiosios kreipties juostos mygtukui, rasime mygtuko pašalinimo komandą (Remove from Quick Access Toolbar).


Savus kontekstinius meniu turi ne tik viršuje esantys valdymo elementai, bet ir lentelės langeliai, eilučių bei stulpelių antraštės, kampinis antraščių langelis, langų piktogramos, vaizdo persukimo slankjuostės, darbo lapų ąselės, būsenos juosta.Programą Excel galima valdyti klaviatūros klavišais. Kartais toks valdymo būdas sutaupo laiko. Pavyzdžiui, jeigu klaviatūra pildome lentelę ir norime išsaugoti atliktą darbą, sparčiau tiesiog spustelėti klavišų kombinaciją (Ctrl S), negu imti pelę, vesti jos žymeklį iki ekrano viršuje esančio išsaugojimo mygtuko, jį nuspausti ir vėl grąžinti ranką ant klaviatūros. Kelios su tuo susijusios problemos yra tokios, kad daug klavišų kombinacijų sudėtinga įsiminti (ypač jeigu jos nesusijusios su funkcijų pavadinimais), be to, įvairiose programose ar jų versijose panašioms funkcijoms atlikti taikomos skirtingos klavišų kombinacijos. Šių problemų iš dalies padeda išvengti klavišas Alt. Paprasčiausiai spustelėjus kairįjį klaviatūros klavišą Alt, ant įvairių programos elementų pasirodo kvadratėliai su simboliais (dažniausiai raidėmis), kuriuos spustelėjus būtų iškviesta atitinkama funkcija.

Spustelėjus kurios nors iš rodomų funkcijų grupių raidžių klavišą, parodomos tos grupės funkcijų raidės, kurias nuspaudus jau būtų iškviečiama atitinkama funkcija. Jeigu rodomos dvi raidės, atitinkamai ir reikia spausti dvi raides paeiliui.Nors funkcijų iškvietimas klaviatūros Alt klavišu yra gana patogus, tačiau nespartus. Populiarios funkcijos turi ir joms priskirtas sparčiųjų klavišų kombinacijas, pavyzdžiui, spausdinimo langą galima atidaryti ne tik akivaizdžia kombinacija Alt F P, bet ir sparčiąja Ctrl P. Taip pat kombinacijas galima sužinoti užvedus pelės žymeklį virš dominančių funkcijų mygtukų ir palaikius kelias sekundes vienoje vietoje. Jeigu kombinacija yra, ji bus parodyta išplaukiančiame pagalbiniame langelyje.
Kitos publikacijos
PROGRAMA „EXCEL“ (2) – VALDYMAS PELE SPAUDŽIANT MYGTUKUS EKRANE
Programa „Excel“ (1). ĮJUNGIMAS ir lango elementai
Kaip dirbsime rytoj?
Patarimai, kaip tvarkyti duomenis nedidelėje įmonėje
Patarimai, kaip pasirinkti kompiuterinę apskaitos sistemą (1)
Skolų amžiaus analizė
Jei tenka dirbti komandoje (2)
Paslėpkime nereikalingus įrankius (1)
Paslėpkime nereikalingus įrankius (2)
 
 
 
Tinklalapio struktūra | Svetainės taisyklės
Šiandien peržiūrėta: 15041