varnyte Struktūra   varnyte Parašykite mums  
Buhalteris


Daug yra tokių, kurie ką nors daro, bet nežino kam.

Mencijus

 Į pradžią Į pradžią

 Konsultacijos Konsultacijos

 Kalendorius Kalendorius

 
 
1. Konsultacijos
2. Teisės aktų pakeitimai
Mokesčiai
Buhalterinė apskaita
Darbo santykiai
Įmonių veikla
Įstatymų projektai
VMI leidiniai ir komentarai
3. Buhalterio žodynėlis
4. Apskaitos ir mokesčių naudinga informacija
5. Teisė buhalteriui
6. Mokesčių apskaičiavimas ir apskaita
7. Vadybos ir kaštų apskaita
8. Buhalteris ir kompiuteris
9. Naudingi kontaktai
11. Laisvalaikis
12. Buhalterių birža
13. Valiutų santykiai
14. Kalendorius
15. Skaitykla
 
 

Apskaita

GALVOJATE APIE SAVO ATEITĮ? RINKITĖS BUHALTERIO PROFESIJĄ
2018 02 21

BUHALTERIO PROFESIJOS YPATUMAI IR PRIVALUMAI

Buhalterio specialybę įgiję asmenys nesunkiai susiranda darbo net ir ekonominės krizės metu. Pagal Lietuvos darbo biržos duomenis buhalteriai visuomet patenka į paklausių profesijų bei specialybių dešimtuką. Pamąstykite apie tai, kokią profesiją įgijęs, būtumėte visuomet reikalingas? Kokia dar profesija nuolatos reikalinga kiekvienoje įmonėje ir kiekviename šalies geografiniame taške. Tiesą sakant, tokių profesijų šiai dienai yra vos keletas ir viena iš jų yra buhalteris.

Kvalifikuoti buhalteriai yra svarbūs įmonėms ne tik todėl, kad jie tvarko buhalterinę apkaitą, sudaro finansines ataskaitas, apskaičiuoja ir deklaruoja mokesčius. Dažnai įmonėse buhalteriai atlieka ir kitas svarbias funkcijas, pvz., rengia sutartis, formina naujų darbuotojų priėmimą bei atleidimą, t. y. dirba ir tam tikrą juridinį darbą. Kvalifikuotas buhalteris visuomet tampa pagrindiniu įmonės vadovo patarėju, nes sugeba pateikti vadovui reikalingą buhalterinę informaciją, kuri padeda jam vadovauti įmonės veiklai. Tokie buhalteriai yra labai vertinami ir gauna tūkstantinius atlyginimus. Buhalterio profesija įdomi tuo, kad šį darbą dirbantiems žmonėms dažnai tenka gilintis į naujus arba pakeistus įstatymus, nagrinėti, kaip jais vadovautis tvarkant apskaitą bei apskaičiuojant mokesčius. Todėl buhalteriai dažnai dalyvauja įvairiuose seminaruose ir kursuose, skaito profesinę literatūrą bei konsultuojasi su kolegomis. Tai viena įdomiausių ir dinamiškiausių profesijų.

Dažnai atsitinka taip, kad norintis pradėti dirbti buhalterio darbą žmogus neturi galimybės studijuoti universitete, kolegijoje ar eiti į kitas mokymo įstaigas. Jam gali trukdyti įvairios aplinkybės: turimo darbo grafikas, šeimyninės aplinkybės, nepatogus mokymosi laikas ir pan. Tačiau visada galima rinktis! Šiai dienai yra puiki galimybė baigti buhalterių rengimo kursus, tačiau svarbiausia, kad tai galima daryti taip, kaip patogu pačiam žmogui – ten kur jis nori, tuo metu, kai jis gali, galiausiai, kada jis turi noro bei jėgų.

MOKYKITĖS SAVARANKIŠKAI

Nuotoliniai buhalterių rengimo kursai skirti tiems, kas nenori arba negali vaikščioti į paskaitas, tačiau nori įgyti buhalterio darbui reikiamų žinių. Turėdami interneto ryšį, ir kompiuterį, planšetę ar telefoną, mokytis galėsite ten kur jums patogu: namuose, keliaudami, važiuodami į darbą, atostogaudami ar net eidami pasivaikščioti. Galimybę susidaryti mokymosi grafiką pagal save, turi tikrai ne kiekvienas.

Savarankiškas mokymosi kursas leidžia susiplanuoti mokymosi dienas, valandas, bei pertraukėles taip, kaip patogu pačiam. Tai ne tik patogu, bet ir svarbu Jums ateičiai, nes buhalteriai savo darbe didžiąją dalį darbų planuoja patys. Tai vienas iš buhalterinio darbo privalumų – dažnoje įmonėje buhalteriai turi galimybę pakankamai laisvai, savo nuožiūra, organizuoti savo darbus ar net kartais dirbti nuotoliniu būdu, pvz., namuose. Ypač tai būdinga mažoms įmonėms, kur nėra būtinybės buhalteriui būti nuolatos darbe. Todėl dažnai buhalteriai dirba ne vienoje, bet keliose mažose įmonėse, kažkiek laiko pabūdami kiekvienoje iš jų.

Apsisprendę mokytis savarankiškai galėsite prisijungę per internetą klausyti buhalterių rengimo kursų paskaitų garso įrašų (kuriuos įskaitė profesionalūs dėstytojai, dirbantys praktikoje). Taip Jums bus pristatyta labai išsami, profesionaliai parengta mokomoji kursų medžiaga ir didžiausio Lietuvoje tiražo apskaitos vadovėlis „Buhalterinė apskaita". Ši visa medžiaga labai naudinga ir jau dirbantiems buhalteriams, siekiantiems praplėsti ar pagilinti turimas žinias. Iškilus neaiškumams, galėsite nuotoliniu būdu konsultuotis su kursų dėstytojais. Sėkmingai baigę kursus gaus daugelio darbdavių teigiamai vertinamą Buhalterių rengimo kursų baigimo pažymėjimą. Taip pat gausite puikią galimybę su didelėmis nuolaidomis įsigyti įvairius Jūsų tolesniam darbui skirtus palengvinti produktus.

PASIRŪPINKITE SAVO ATEITIMI PATYS

Įsigiję nuotolinius Buhalterių rengimo kursus galėsite mokintis kada norite, kur norite ir tokiu spartumu, kokiu patys norite. Pradėjus mokytis savarankiškai, nereikės nerimauti, kad kažko neužsirašėte, kažko neišgirdote, praleidote vieną ar kelias paskaitas, ar negalėjote dalyvauti visoje paskaitoje. Niekas jūsų mokslo eigos nekontroliuos ir nevaržys, turėsite tik vieną įsipareigojimą – išklausę visą kursą atvykti išlaikyti egzaminą, po kurio, tą pačią dieną gausite kursų baigimo pažymėjimą.

Buhalterinės apskaitos žinios padeda padaryti sėkmingą karjerą daugelyje veiklos sričių. Šios žinios yra būtinos auditoriams, vidaus auditoriams, mokesčių specialistams, ekonomistams, finansų specialistams bei šių sričių vadovams. Todėl neretai gabesni buhalteriai po kelerių metų darbo užima finansų arba ekonomikos direktoriaus pareigas įmonėje. Viską įvertinus, galima drąsiai teigti, kad buhalterio kvalifikacija suteikia labai daug galimybių, nes šios žinios labai praverčia daugelyje sričių.
 

Kitos publikacijos
Priimta Metrologijos įstatymo nauja redakcija
Papildytas kasos aparatų ir prekybos (paslaugų teikimo) automatų modelių sąrašas
Pakeitimai susiję su viešojo sektoriaus subjekto apskaitos tvarkymo reikalavimais
Pakeistas įmonių finansinės atskaitomybės įstatymas
Papildytas leidžiamų naudoti kasos aparatų ir prekybos (paslaugų teikimo) automatų modelių sąrašas
Į sąrašą įrašytas elektroninis paslaugų teikimo automatas
Papildytas kasos aparatų ir prekybos (paslaugų teikimo) automatų modelių sąrašas
Keičiami bendrieji biokuro apskaitos reikalavimai
Priimtas Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatymo pakeitimas
 

Draudžiama atgaminti, perduoti, platinti ar išsaugoti šią informaciją ar jos dalį be išankstinio UAB „Pačiolis“ sutikimo, išskyrus išimtinai asmeniniam lankytojo naudojimui nekomerciniais tikslais. Perspausdinant ar kitaip paskelbiant informaciją kituose šaltiniuose, būtina nuoroda į tinklalapį www.buhalteris.lt

 
 
Tinklalapio struktūra | Svetainės taisyklės
Šiandien peržiūrėta: 14869