varnyte Struktūra   varnyte Parašykite mums  
Buhalteris


Daug yra tokių, kurie ką nors daro, bet nežino kam.

Mencijus

 Į pradžią Į pradžią

 Konsultacijos Konsultacijos

 Kalendorius Kalendorius

 
 
1. Konsultacijos
2. Teisės aktų pakeitimai
3. Buhalterio žodynėlis
4. Apskaitos ir mokesčių naudinga informacija
5. Teisė buhalteriui
6. Mokesčių apskaičiavimas ir apskaita
7. Vadybos ir kaštų apskaita
8. Buhalteris ir kompiuteris
9. Naudingi kontaktai
11. Laisvalaikis
12. Buhalterių birža
13. Valiutų santykiai
14. Kalendorius
15. Skaitykla
 
 

  

   Šiame skyriuje jūs rasite įdomybių, skirtų laisvalaikiui. Tai įvairūs anekdotai, pritrenkiančios istorijos, įdomybės, susijusios su skaičiais, apskaita, mokesčiais, skaičiavimo technika, buhalterio profesija. Šiame skyriuje taip pat rasite daug naudingų valgių receptų. Pagaminę puikų patiekalą, po sunkios darbo dienos nudžiuginsite savo šeimą.

Vieneto mistika
2016 03 01
 Skaičių pasaulis kiekvienam buhalteriui aiškus ir logiškas – jais atspindima kasdienio gyvenimo įvairovė. Bet kiekvienas skaičius nori mums papasakoti ką nors daugiau…
 
Ką apie vienetą manė senovės išminčiai
 
 Nuo seno ginčijamasi, ar vienetas yra skaičius. Kai kurie senovės išminčiai, pavyzdžiui, Platonas ir Aristotelis, laikėsi nuomonės, kad 1 nėra skaičius, nes jo neįmanoma nei suskaičiuoti, nei išrikiuoti. Jis tėra pradžia, tikrųjų skaičių kūrėjas.
 
 Pitagorui skaičius 1 reiškė būties esmę ir pirmapradę priežastį, nedalomą vienovės simbolį. Skaičius 1 taip pat simbolizuoja visumą, kurion siekia sugrįžti visa, kas išsiskaidę. Visus skaičius galima didinti ir mažinti, tačiau 1 yra nekintamas. Tuo jis skiriasi nuo kitų skaičių.
 
 Senovės Kinijos filosofai vienetą irgi laikė svarbiu pirminiu skaičiumi. Vienas kinų žodynas išvardija 67 šio skaičiaus reikšmes ir pateikia net 3417 konteksto pavyzdžių. Kinų išminčiai teigė, kad iš vieneto išsirutuliojo penki pirminiai elementai (medis, ugnis, žemė, metalas ir vanduo), o iš jų – „dešimt tūkstančių dalykų". Taigi 1 – visa ko pradžia ir pirmapradė galia, jis turi įvairiausių savybių, bet iš esmės yra vienas, neskaidomas ir tobulas.
 
Dievybės simbolis
 
 Vienetas savo esme dar nėra skaičius, todėl jis labiausiai tinka dievybės simboliui išreikšti. Skaičių seka išsirutulioja iš vieneto, nors jis jai ir nepriklauso, kaip ir pasaulis yra sukurtas Dievo, kuris nėra jo dalis. Labai gražiai pasakė Riuckertas savo knygoje „Brahmano išmintis": „Atrodo, kad iš vieneto trykšta skaičių seka, (…) taip aiškiai suvoki, kad jis yra vienatinis, iš kurio viskas prasidėjo, o tuo pat metu ir niekas."
 
 Net jeigu skaičių seka buvo pradedama 1 ir jis laikomas pirmu nelyginiu skaičiumi, kaip tai darė, pavyzdžiui, Aristotelis ar kai kurie pitagoriečiai, vis tiek 1 buvo laikomas dievybės ženklu.
 
 Izraeliečiai dėl visa apimančio absoliutumo 1 laikė Dievo skaičiumi, Visagalio ir visagalybės simboliu. Tai jie išreiškė glaustu tikėjimo išpažinimu: „Klausykis, Izraeli! Viešpats yra mūsų Dievas, Vienas tik Viešpats." (Įst. 6:4)
 
 Su Naujuoju Testamentu vieno Dievo samprata perėjo į krikščionybę: „Viešpats, mūsų Dievas, yra vienintelis Viešpats." Krikščionybėje tikroji žodžio „bažnyčia" prasmė nusakoma vieno tikėjimo išpažinimu – „viena, šventa, visuotinė".
 
Skaičius 1 patarlėse ir papročiuose
 
 Jeigu 1 laikomas skaičiumi, tai jis išreiškia tai, kas įvyksta tik vieną kartą. Ryškiausiai tai atsispindi įvairių tautų patarlėse ir priežodžiuose. „Vieno ožio dukart nenudirsi", „Jaučio dukart nediria" – byloja liaudies išmintis. Dažniausiai skaičiumi 1 išreiškiamas menkinimas arba vaizdžiai pasakoma, kad ko nors trūksta, ko nors norėtųsi daugiau: „Į vieną vyrą iš patrankos nešauna", „Viena kregždė – dar ne pavasaris", „Medžio vienu kirčiu nenukirsi ir sandėrio vienu žodžiu nesudarysi", „Viena bėda – ne bėda", „Dėl vienos ropės duobės nekasa".
 
 Bet kartais vienas gali būti viskuo. Antai suomių šeimininkė, sulaukusi svečio, šmaikštauja: „Turiu vieną džiūvėsį, man pačiai jo viso reikia." Kartais gyvenime tenka „viską pastatyti ant vienos kortos", o kartais pavyksta „vienu šūviu du zuikius nušauti". Palankiomis aplinkybėmis vienas prilygsta didesniam skaičiui – „Viena pavasario diena lygi devynioms rudens".
 
Iš 1 gali rastis ir gėris, ir blogis. Daugelyje kultūrų pirmoji metų ar mėnesio diena laikyta nelaiminga, todėl krikštynoms, sutuoktuvėms ar kitiems svarbiems gyvenimo įvykiams mieliau būdavo renkamasi trečia arba septinta diena.
 
Vieneto simbolika
 
 Simbolinio skaičiaus turinys padeda iššifruoti likimo paslaptis – gal net neįtariame, ko esame verti. Tikime tuo ar ne, bet juk net Pitagoras manė, kad tai nėra vien tuščias laiko švaistymas. Taigi jei susumavę visus savo gimimo datos skaitmenis gavote skaičių 1, galite laikyti save išskirtiniu, nes šis skaičius – tai garbės ir galios troškimo, ryžtingumo simbolis. Nekontroliuojamos šios savybės gali tapti pavojingos, virsti nežabotu egoizmu ir savivale. Net garbingų tikslų siekiančiam nevalia paminti kitų žmonių interesų. Kitaip jis gali prarasti draugus ir atsidurti priešų apsupty. Šis stiprus skaičius atveria puikaus išsilavinimo galimybes. Apskritai „vienetai" yra užsigimę lyderiai, nepriklausomi, atkaklūs, todėl gyvenime daug pasiekia. Simbolikoje vienetu taip pat vaizduojamas žmogaus individualumas, tik jam vienam būdingi bruožai ir tų bruožų visuma. Na, o sapnuose skaičius 1 dažnai atsiskleidžia kaip dviejų priešybė ir šitaip išreiškia žmogaus išgyvenamą vienatvę ir bejėgiškumą.
           
 Jei prie vieneto prisideda dar kas nors, ko anksčiau nebuvo arba į ką nebuvo kreipiamas dėmesys, atsiranda skaičius 2. Bet apie tai – kituose numeriuose.
 
Parengė Ingrida Sabalytė

Kitos publikacijos
Tinkamai praneškite apie svarbius gyvenimo įvykius
POZITYVIOS MINTYS – GERAI SAVIJAUTAI
Adolfas Hitleris – turtingiausias planetos žmogus?
Kaip apskaita tapo mokslu
Kaip nukenksminti savo nedraugus
TRYS ŠEŠETUKAI – ŠĖTONO ĮRANKIS
Atsipalaidavimo pratimai
Kaip skaičiai padeda atskleisti finansines aferas
Kodėl nesiseka juodąjį penktadienį, arba skaičiaus 13 magija
Pažink save pagal Pitagoro metodiką
Valentino diena: skaičiai padės įsimylėjusiems
Žmogaus ir valstybės skaičius – 5
Procentai: šimtoji dalis, nuošimtis, palūkanos
Kaip darbe išlikti energingam ir žvaliam (7)
Kaip darbe išlikti energingam ir žvaliam (6)
Buhalteriai visais laikais siekė susikalbėti (1)
Kaip darbe išlikti energingam ir žvaliam (5)
Kaip darbe išlikti energingam ir žvaliam (4)
Kaip darbe išlikti energingam ir žvaliam (3)
 
 
 
Tinklalapio struktūra | Svetainės taisyklės
Šiandien peržiūrėta: 15009