varnyte Struktūra   varnyte Parašykite mums  
Buhalteris


Daug yra tokių, kurie ką nors daro, bet nežino kam.

Mencijus

 Į pradžią Į pradžią

 Konsultacijos Konsultacijos

 Kalendorius Kalendorius

 
 
1. Konsultacijos
2. Teisės aktų pakeitimai
3. Buhalterio žodynėlis
4. Apskaitos ir mokesčių naudinga informacija
5. Teisė buhalteriui
6. Mokesčių apskaičiavimas ir apskaita
7. Vadybos ir kaštų apskaita
8. Buhalteris ir kompiuteris
9. Naudingi kontaktai
11. Laisvalaikis
12. Buhalterių birža
13. Valiutų santykiai
14. Kalendorius
15. Skaitykla
 
 

  

   Šiame skyriuje jūs rasite įdomybių, skirtų laisvalaikiui. Tai įvairūs anekdotai, pritrenkiančios istorijos, įdomybės, susijusios su skaičiais, apskaita, mokesčiais, skaičiavimo technika, buhalterio profesija. Šiame skyriuje taip pat rasite daug naudingų valgių receptų. Pagaminę puikų patiekalą, po sunkios darbo dienos nudžiuginsite savo šeimą.

Kaip darbe išlikti energingam ir žvaliam (3)
2012 11 30

Susitvarkykite savo darbo vietą. Dokumentų krūvos ant stalo ne tik trukdo taisyklingai sėdėti, bet yra ir dulkių saugykla. Oro dulkės apsunkina kvėpavimą, smegenys gauna mažiau deguonies, todėl apima mieguistumas. Oras – įvairių dujų mišinys: 78 proc. azoto, 20,95 proc. deguonies, 0,03 proc. anglies dioksido, likusioji dalis – inertinės dujos, garai, anglies monoksidas ir kt.

 
Vidutiniškai žmogus įkvėpia apie 16–20 kartų per minutę. Moterys kvėpuoja dažniau, vyrai – rečiau. Miegant kvėpavimas sulėtėja iki 12, o fizinio krūvio metu padažnėja iki 60 kartų per minutę. Per parą įkvėpiama apie 23 tūkst. kartų (12 tūkst. litrų oro).
 
Kvėpavimo sistemos paskirtis – palaikyti normalų deguonies ir anglies dioksido kiekį organizme. Įkvėpiamame ore esantis deguonis plaučių alveolėse patenka į smulkiosiomis kraujagyslėmis cirkuliuojantį kraują, pašalindamas iš kraujo anglies dioksidą, kuris iškvėpiamas į aplinką. Kai žmogus esti ramybės būsenos, per valandą suvartoja 12 litrų deguonies. Buhalteriai beveik visą darbo laiką praleidžia patalpoje, o oro tarša jose gali būti net iki 100 kartų didesnė nei lauke (kalbama apie biurą, o ne apie gamybines patalpas). Dėl oro taršos dulkėmis (dulkės – smulkios medžiagos dalelytės, pakibusios ore, kiekvieno įkvėpimo metu įtraukiama 40000–75000 dulkių dalelyčių) atsiranda nuovargis, silpnumas, svaigsta galva, peršti akis, puola kosulys, taigi dažniau sergama ūminėmis kvėpavimo takų infekcijomis. Vienintelis būdas kovoti su patalpų oro tarša – reguliariai vėdinti kabinetą. Vėdinti reikėtų visiškai atidarius langus 2–3 kartus per dieną mažiausiai po 10 minučių. Patalpas vėdinant šaltuoju metų laikotarpiu jose neturi būti žmonių.
 
Labai svarbu gerai vėdinti patalpas, kuriose yra kopijavimo aparatai. Dirbant kopijavimo aparatui, į aplinką išsiskiria ozonas, kuris padidina kvėpavimo takų jautrumą ir sumažiną jų atsparumą infekcijoms, išprovokuoja priepuolius ar apsunkina tokių ligų kaip lėtinis bronchitas, astma ir kt. eigą.
 
šaltinis: savaitraštis „Buhalterija"

Kitos publikacijos
Tinkamai praneškite apie svarbius gyvenimo įvykius
POZITYVIOS MINTYS – GERAI SAVIJAUTAI
Adolfas Hitleris – turtingiausias planetos žmogus?
Kaip apskaita tapo mokslu
Kaip nukenksminti savo nedraugus
Vieneto mistika
TRYS ŠEŠETUKAI – ŠĖTONO ĮRANKIS
Atsipalaidavimo pratimai
Kaip skaičiai padeda atskleisti finansines aferas
Kodėl nesiseka juodąjį penktadienį, arba skaičiaus 13 magija
Pažink save pagal Pitagoro metodiką
Valentino diena: skaičiai padės įsimylėjusiems
Žmogaus ir valstybės skaičius – 5
Procentai: šimtoji dalis, nuošimtis, palūkanos
Kaip darbe išlikti energingam ir žvaliam (7)
Kaip darbe išlikti energingam ir žvaliam (6)
Buhalteriai visais laikais siekė susikalbėti (1)
Kaip darbe išlikti energingam ir žvaliam (5)
Kaip darbe išlikti energingam ir žvaliam (4)
 
 
 
Tinklalapio struktūra | Svetainės taisyklės
Šiandien peržiūrėta: 14986