varnyte Struktūra   varnyte Parašykite mums  
Buhalteris


Daug yra tokių, kurie ką nors daro, bet nežino kam.

Mencijus

 Į pradžią Į pradžią

 Konsultacijos Konsultacijos

 Kalendorius Kalendorius

 
 
1. Konsultacijos
2. Teisės aktų pakeitimai
3. Buhalterio žodynėlis
4. Apskaitos ir mokesčių naudinga informacija
5. Teisė buhalteriui
6. Mokesčių apskaičiavimas ir apskaita
7. Vadybos ir kaštų apskaita
8. Buhalteris ir kompiuteris
9. Naudingi kontaktai
11. Laisvalaikis
12. Buhalterių birža
13. Valiutų santykiai
14. Kalendorius
15. Skaitykla
 
 

  

   Šiame skyriuje jūs rasite įdomybių, skirtų laisvalaikiui. Tai įvairūs anekdotai, pritrenkiančios istorijos, įdomybės, susijusios su skaičiais, apskaita, mokesčiais, skaičiavimo technika, buhalterio profesija. Šiame skyriuje taip pat rasite daug naudingų valgių receptų. Pagaminę puikų patiekalą, po sunkios darbo dienos nudžiuginsite savo šeimą.

Kaip darbe išlikti energingam ir žvaliam (4)
2012 12 10

Darbo sąlygos turi būti ergonomiškos: tinkamo aukščio stalas ir kėdė, patogiai išdėstytos darbo priemonės. Darbo vietą rekomenduojama įrengti taip, kad šviesa, sklindanti per langus, peršviečiamas duris ir pertvaras, iš stalinių lempų ir atsispindinti nuo ryškių paviršių, neakintų ir kuo mažiau atsispindėtų monitoriuje. Languose ir peršviečiamuose pertvarose reikėtų įrengti priemones (žaliuzes ar kt.), leidžiančias reguliuoti šviesos srautą. Vaizdas monitoriuje visada turi būti ryškus, nesvarbu, ar už lango tamsu, ar skaisčiai šviečia saulė.

 
Kompiuterio stalas turėtų būti tokio dydžio, kad ant jo laisvai tilptų visa reikalinga įranga bei darbo priemonės ir dar užtektų vietos rankoms pasidėti. Reguliuojamas stalo aukštis labai pagerina darbo vietos ergonomiką – leidžia darbuotojui stalo aukštį pritaikyti savo ūgiui (stalas negali būti per žemas). Staluose specialūs stalčiai (lentynėlės) klaviatūrai būna įtaisyti per žemai ir esti per siauri (nėra vietos rankoms padėti), todėl dirbantiems visą darbo dieną tokie stalai netinka. Labai svarbu, kad visi daiktai ant stalo būtų išdėlioti tvarkingai. Betvarkė ant darbo stalo labai apsunkina taisyklingą sėdėseną ir gali sukelti anksčiau minėtus sveikatos sutrikimus.
 
Darbo kėdė turėtų turėti ne mažiau kaip 5 ratukus, lengvai reguliuojamą kėlimo, sukimosi bei atlošo kampo reguliavimo mechanizmus ir turėti reguliuojamus parankius. Atlošas turėtų būti pakankamai aukštas, kad būtų galima atremti pečius, o idealiu atveju – ir galvą. Atlošo plotis neturėtų riboti alkūnės judesių.
 
Sėdint netaisyklingai kaulų ir raumenų sistema būna nuolat įtempta, blogėja kraujotaka, audiniai prasčiau aprūpinami deguonimi, todėl nuovargis atsiranda greičiau nei dirbant fizinį darbą.
 
Taisyklinga kūno padėtis: kėdės aukštis turėtų būti toks, kad pėdos būtų tvirtai padėtos ant grindų ir su blauzdomis sudarytų statų kampą. Jei stalo ir kėdės aukštis nesuderinti (darbuotojas kojomis nesiekia grindų), reikėtų naudoti pėdų atramą.
 
Sėdėti reikėtų šiek tiek atsilošus, kad šlaunys su liemeniu sudarytų apie 110º kampą. Rankos turi patogiai gulėti ant kėdės atramų taip, kad plaštakos ir dilbiai būtų viename aukštyje (riešas negali būti nei pasuktas, nei pakeltas, nei nuleistas dilbio atžvilgiu) ir su žastu sudarytų statų kampą. Išlaikyti tinkamą rankų padėtį padeda suderintas stalo ir kėdės aukštis, klaviatūros ir pelės matmenys bei padėtis.
 
Darbo aplinkoje turi būti optimali temperatūra, nesvarbu, ar už lango 30°C laipsnių karščio ar šalčio. Jei šalta – atsiranda drebulys, kuris trukdo susikaupti, jei šilta – atsipalaiduojama. Netikslinga vertinti vien patalpų oro temperatūrą, kur kas tiksliau būtų vertinti patalpų mikroklimatą (šiluminę aplinką), kurį sudaro oro temperatūra, drėgnumas, oro judėjimo greitis ir šiluminė spinduliuotė. Tinkama šiluminė aplinka užtikrina šiluminį komfortą t. y. ilgai ir sistemingai veikdama šiluminė aplinka užtikrina pasitenkinimo pojūtį ir organizmui nereikia „įjungti" jokių papildomų termoreguliacijos mechanizmų. Komfortą užtikrina oro temperatūra, santykinis oro drėgnumas, oro judėjimo greitis, šiluminė spinduliuotė (šildytuvų skleidžiama šiluma), raumenų darbas ir apranga. Tai veiksniai, kurie papildo ir kompensuoja vienas kitą, siekiant užtikrinti šiluminį komfortą. Dirbant sėdimą darbą optimaliausi šiluminio komforto parametrai:
 
Šaltuoju metų laikotarpiu oro temperatūra turėtų būti 22–24°C, santykinis oro drėgnumas 40–60 proc., oro judėjimo greitis ne didesnis kaip 0,1 m/s.
 
Šiltuoju metų laikotarpiu oro temperatūra turėtų būti 23–25°C, santykinis oro drėgnumas 40–60 proc., oro judėjimo greitis ne didesnis kaip 0,1 m/s.
 
Reikia nepamiršti, kad esant nurodytiems patalpos mikroklimato parametrams, vis tiek atsiras žmonių, nepatenkintų šilumine aplinka. Minėtaisiais parametrų deriniais patenkinti 80 proc. žmonių.
 
Nereikėtų piktnaudžiauti kondicionieriumi – nors karštą vasaros dieną būna vėsiau, tačiau kartu labai išsausėja oras, o tai gali lemti greitesnį bendrą ir akių nuovargį bei galvos skausmą. Naudojant kondicionierių reikėtų papildomai drėkinti kabineto orą.
 
5. Nesėdėkite visą dieną biure. Pietų pertrauka – puikus metas pakeisti aplinką ir pajudėti. Rekomenduojama pietauti eiti į kitą vietą nei dirbama. Per pietus galima „apibėgti" šalia įsikūrusias parduotuves arba tiesiog apeiti aplink pastatą.
 
šaltinis: savaitraštis „Buhalterija"

Kitos publikacijos
Tinkamai praneškite apie svarbius gyvenimo įvykius
POZITYVIOS MINTYS – GERAI SAVIJAUTAI
Adolfas Hitleris – turtingiausias planetos žmogus?
Kaip apskaita tapo mokslu
Kaip nukenksminti savo nedraugus
Vieneto mistika
TRYS ŠEŠETUKAI – ŠĖTONO ĮRANKIS
Atsipalaidavimo pratimai
Kaip skaičiai padeda atskleisti finansines aferas
Kodėl nesiseka juodąjį penktadienį, arba skaičiaus 13 magija
Pažink save pagal Pitagoro metodiką
Valentino diena: skaičiai padės įsimylėjusiems
Žmogaus ir valstybės skaičius – 5
Procentai: šimtoji dalis, nuošimtis, palūkanos
Kaip darbe išlikti energingam ir žvaliam (7)
Kaip darbe išlikti energingam ir žvaliam (6)
Buhalteriai visais laikais siekė susikalbėti (1)
Kaip darbe išlikti energingam ir žvaliam (5)
Kaip darbe išlikti energingam ir žvaliam (3)
 
 
 
Tinklalapio struktūra | Svetainės taisyklės
Šiandien peržiūrėta: 1891