varnyte Struktūra   varnyte Parašykite mums  
Buhalteris


Daug yra tokių, kurie ką nors daro, bet nežino kam.

Mencijus

 Į pradžią Į pradžią

 Konsultacijos Konsultacijos

 Kalendorius Kalendorius

 
 
1. Konsultacijos
2. Teisės aktų pakeitimai
3. Buhalterio žodynėlis
4. Apskaitos ir mokesčių naudinga informacija
5. Teisė buhalteriui
6. Mokesčių apskaičiavimas ir apskaita
7. Vadybos ir kaštų apskaita
8. Buhalteris ir kompiuteris
9. Naudingi kontaktai
11. Laisvalaikis
12. Buhalterių birža
13. Valiutų santykiai
14. Kalendorius
15. Skaitykla
 
 

  

   Šiame skyriuje jūs rasite įdomybių, skirtų laisvalaikiui. Tai įvairūs anekdotai, pritrenkiančios istorijos, įdomybės, susijusios su skaičiais, apskaita, mokesčiais, skaičiavimo technika, buhalterio profesija. Šiame skyriuje taip pat rasite daug naudingų valgių receptų. Pagaminę puikų patiekalą, po sunkios darbo dienos nudžiuginsite savo šeimą.

Buhalteriai visais laikais siekė susikalbėti (1)
2013 01 07
Pirmasis konsoliduotas balansas – Tarptautinių finansinės atskaitomybės standartų pirmtakas
 
Kiekvienas buhalteris yra girdėjęs apie Tarptautinius finansinės atskaitomybės standartus, bet ne kiekvienas žino juos kilus iš konsoliduotos atskaitomybės, kurios pagrindus padėjo žymus Anglijos buhalteris ir veikėjas Artūras Dikinsonas.
 
 
Nuo juristo iki buhalterio

Būsimasis konsoliduotos atskaitomybės kūrėjas gimė 1859 m. Londone. Devyniolikmetis Artūras Dikinsonas įstojo iš karto į dvi prestižines Anglijos mokyklas – Prisiekusiųjų mokyklą ir Karališkąjį koledžą prie Kembridžo universiteto. Baigęs šias mokyklas jis gavo aukštą matematinių ginčų arbitro vardą.

Vėliau A. Dikinsonas nusprendė mokytis buhalterijos, nes suprato, kad be šio mokslo nepasieks didesnių laimėjimų finansų srityje. Jis pradėjo rengtis egzaminams į Anglijos ir Velso prisiekusiųjų buhalterių institutą. Tuo metu prisiekusiojo buhalterio vardas buvo madingas, bet ne visi suprato, ką turi dirbti žmonės, turintys aukščiausią buhalterio kategoriją. Prisiekusieji buhalteriai kūrė profesines bendrijas, ir, turėdami nario bilietus, galėjo gauti banko iždininko pareigas ar tarnybą ministerijoje. Prisiekusiųjų buhalterių institutas rūpinosi papildomu savo narių mokymu, o visuomeninis buhalterių judėjimas darėsi vis populiaresnis.
1888 m. pavasarį A. Dikinsonas tapo vienos žinomos anglų buhalterinės įmonės partneriu ir trylika savo gyvenimo metų atidavė šiai įmonei (vėliau įmonė buvo pavadinta jo vardu).
 
Naujasis balansas
1901 m. A. Dikinsonas pradėjo dirbti audito įmonėje, dabar labiau žinomoje kaip „PricewaterhouseCoopers". Tai viena iš seniausių ir prestižiškiausių audito bendrovių pasaulyje. Šioje bendrovėje patirties įgiję specialistai dažnai tapdavo sėkmingais verslininkais ir žymiais politikais.

A. Dikinsonas įmonės reikalais dažnai lankydavosi JAV. 1906 m. jį pakvietė dirbti Amerikos valstybinė plieno bendrovė. Tais pačiais metais gabus buhalteris padarė atradimą ir taip įamžino savo vardą. Jis parengė pirmą konsoliduotą atskaitomybę, kurios esmė – susijusių įmonių ekonominio bendrumo idėja. Dirbdamas buhalteriu, A. Dikinsonas ne kartą patyrė sunkumų dėl apskaitos taisyklių nevienodumo įvairiose šalyse. Mėginimas jas suvienodinti atėmė daugybę laiko ir sukėlė nemažai komercinių ginčų. todėl buvo būtina sukurti bendrą, unifikuotą balansą. Jo esmė tokia: visos į grupę įeinančios įmonės santykinai praranda juridinį savarankiškumą, tapdamos naujo ekonominio junginio, panašaus į šiuolaikinius holdingus, narėmis. Taigi konsoliduotas balansas laikomas Tarptautinių finansinės atskaitomybės standartų pirmtaku.

A. Dikinsonas buhalterių bendrijoje tapo vienu žinomiausių specialistų. Jį kvietė vadovauti JAV prisiekusiųjų buhalterių federacijai.
Supratęs, kad buhalterinės apskaitos plėtrą stabdo nevienodos jos tvarkymo taisyklės įvairiose šalyse, 1904 m. kartu su kitais žinomais veikėjais A. Dikinsonas organizavo pirmąjį tarptautinį buhalterių kongresą nedideliame Sent Luiso miestelyje, JAV. Iš Europos ir Amerikos suvažiavę buhalteriai pirmą kartą aptarė Tarptautinių finansinės atskaitomybės standartų kūrimo idėją.
 
Buhalterija visam gyvenimui

Į gimtąją Angliją A. Dikinsonas grįžo 1913 m. Prasidėjus Pirmajam pasauliniam karui, jis vadovo Gynybos ministerijos finansų skyriui. Visas savo buhalterines žinias panaudojo armijos išlaidoms mažinti. Pasibaigus karui, jo nuopelnai Tėvynei buvo gerai įvertinti.
Iki pat savo gyvenimo pabaigos A. Dikinsonas liko ištikimas buhalterijai. Nuo 1914 iki 1928 m. jis dirbo konsulu Anglijos ir Velso prisiekusiųjų buhalterių institute. Tuo pat metu buvo Niujorko, Kolumbijos, Ontarijo prisiekusiųjų buhalterių institutų garbės narys.  Vėliau vėl pakviestas į „PricewaterhouseCoopers", kur dirbo iki 1923 m.

1924 m. šios bendrovės vadovybė įkūrė Artūro Dikinsono fondą, jis veikia ir dabar. Svarbiausias fondo uždavinys – paremti mokslinius buhalterinius tyrimus.
Primename, kad pirmasis Prisiekusiųjų buhalterių institutas, įkurtas Škotijoje 1854 m., yra oficialiai pripažinta buhalterių draugija Edinburge. Netrukus buhalterių organizacijos buvo įkurtos visuose stambiausiuose Anglijos, Velso, Škotijos miestuose, vėliau jos susijungė į Anglijos ir Velso prisiekusiųjų buhalterių institutą, kuris 1888 m. turėjo 3200 narių.
 
Pagal užsienio spaudą parengė Ingrida Sabalytė
Komentarai (1)

Kitos publikacijos
Tinkamai praneškite apie svarbius gyvenimo įvykius
POZITYVIOS MINTYS – GERAI SAVIJAUTAI
Adolfas Hitleris – turtingiausias planetos žmogus?
Kaip apskaita tapo mokslu
Kaip nukenksminti savo nedraugus
Vieneto mistika
TRYS ŠEŠETUKAI – ŠĖTONO ĮRANKIS
Atsipalaidavimo pratimai
Kaip skaičiai padeda atskleisti finansines aferas
Kodėl nesiseka juodąjį penktadienį, arba skaičiaus 13 magija
Pažink save pagal Pitagoro metodiką
Valentino diena: skaičiai padės įsimylėjusiems
Žmogaus ir valstybės skaičius – 5
Procentai: šimtoji dalis, nuošimtis, palūkanos
Kaip darbe išlikti energingam ir žvaliam (7)
Kaip darbe išlikti energingam ir žvaliam (6)
Kaip darbe išlikti energingam ir žvaliam (5)
Kaip darbe išlikti energingam ir žvaliam (4)
Kaip darbe išlikti energingam ir žvaliam (3)
 
 
 
Tinklalapio struktūra | Svetainės taisyklės
Šiandien peržiūrėta: 1892