varnyte Struktūra   varnyte Parašykite mums  
Buhalteris


Daug yra tokių, kurie ką nors daro, bet nežino kam.

Mencijus

 Į pradžią Į pradžią

 Konsultacijos Konsultacijos

 Kalendorius Kalendorius

 
 
1. Konsultacijos
2. Teisės aktų pakeitimai
3. Buhalterio žodynėlis
4. Apskaitos ir mokesčių naudinga informacija
5. Teisė buhalteriui
6. Mokesčių apskaičiavimas ir apskaita
7. Vadybos ir kaštų apskaita
8. Buhalteris ir kompiuteris
9. Naudingi kontaktai
11. Laisvalaikis
12. Buhalterių birža
13. Valiutų santykiai
14. Kalendorius
15. Skaitykla
 
 

1,5 mln. eurų padidėjo 98 vilkikų pardavimo sandoris,
2015 10 14

kai mokesčių specialistai aptiko milijoninį neatitikimą tarp vilkikų pardavimo pajamų ir realios jų vertės

2015 m. spalio 13 d., Šiauliai. Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI) tikrino, kaip deklaruoja ir moka pridėtinės vertės mokestį (PVM) viena stambi Šiaulių bendrovė, patekusi tarp kitų bendrovių į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) rizikingų bendrovių sąrašą. Mokesčių specialistus sudomino vilkikų pardavimas. Patikrinimo metu paaiškėjo, kad bendrovė ruošėsi skirtumą – beveik 1,5 mln. eurų (daugiau kaip 5 mln. litų) - tarp vilkikų pardavimo pajamų ir jų likutinės vertės nurašyti į sąnaudas. Nenurašė. Transporto įmonė beveik 1,5 mln. eurų padidino savo apmokestinamąsias pajamas ir papildomai apskaičiavo daugiau kaip 222 tūkst. eurų pelno mokesčio.

Transporto įmonė, didysis mokesčių mokėtojas, valdanti šimtų krovininių automobilių parką, kartkartėmis perka naujus automobilius, senuosius vilkikus parduodama savo dukterinėms įmonėms Rusijoje. Taip ir šįkart beveik 100 vilkikų pardavė susijusiai įmonei, prieš tai atlikusi šio kilnojamojo turto vertinimą.

„Įmonė pateikė Konsultacinę pažymą dėl turto kainos (vertės) rinkoje bei Kilnojamojo turto vertinimo ataskaitą, pagal kurią visos transporto priemonės įvertintos viena kaina – po 129 tūkst. Lt su PVM, – sako Šiaulių AVMI Kontrolės departamento direktorė Zonė Lapienė. – Taip iš anksto galimai siekdama pagrįsti rodomas pardavimo pajamas, kurios mažesnės, nei vilkikai realiai verti, o 1,5 mln. eurų skirtumą įtraukti į sąnaudas. Nustačius neatitikimus, rekomenduota juos pašalinti. Įmonė tai ir padarė: beveik 1,5 mln. eurų padidino savo apmokestinamąsias pajamas ir papildomai apskaičiavo daugiau kaip 222 tūkst. eurų pelno mokesčio."

Mokesčių administratoriui ne naujiena tokie ir panašūs atvejai, kai siekiant išvengti pridėtinės vertės ir pelno mokesčių, nepagrįstai didinamos sąnaudos, deklaruojama PVM atskaita. Tai akivaizdžiai įrodo ir VMI vykdomas „PSF" (PVM sąskaitų – faktūrų) projektas, kurio metu kontroliuojamos įmonės per balandžio – liepos mėnesius papildomai deklaravo apie 4 mln. eurų arba beveik dviem trečdaliais daugiau PVM nei tuo pačiu laiku praėjusiais metais.  

Šiaulių AVMI akcentuoja, kad didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir moka laiku, o dalis nesąžiningų rinkos dalyvių, kenkdami kitiems ūkio subjektams, slepia mokesčius ir gyvena sąžiningųjų sąskaita. Mokesčių inspekcija tikisi, kad sąžiningai veikiantis verslas ir pilietiški gyventojai ne tik palaikys Mokesčių administratoriaus pastangas užtikrinti sąžiningą konkurenciją, bet ir informuos apie nesąžiningus rinkos žaidėjus. Parnešti apie mokestinius pažeidimus galima VMI pasitikėjimo telefonu 1882, taip pat užpildžius elektroninę anketą VMI svetainėje www.vmi.lt/cms/stop-seseliui arba pasinaudojus programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk", užėjus į apskrities Mokesčių inspekciją bei jos teritorinius padalinius.

 

Išsamesnė informacija žurnalistams:

Elona Limantienė,

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija,

 tel.: (8 41) 59 23 06, +370 616 56 416; el. p. e.limantiene@vmi.lt


Kitos publikacijos
Mokesčių mokėtojams pateikti deklaracijas ir sumokėti mokesčius rekomenduojama iki kovo 24 dienos
Dėl atvirkštinio apmokestinimo PVM mechanizmo taikymo statybos darbams
Pensijų fondai išsaugojo sukaupto turto vertę net ir vyraujant neigiamoms nuotaikoms finansų rinkose
Ministrė A. Pabedinskienė: „Sodros“ trijų ketvirčių rezultatai: pensija – didėjo, deficitas – mažėjo"
Devyni vežėjai iš Kauno įtariami nuslėpę pusę milijono eurų mokesčių
Baigiami spręsti nesklandumai dėl netikėto lėšų apribojimo
 
 
 
Tinklalapio struktūra | Svetainės taisyklės
Šiandien peržiūrėta: 15055