varnyte Struktūra   varnyte Parašykite mums  
Buhalteris


Daug yra tokių, kurie ką nors daro, bet nežino kam.

Mencijus

 Į pradžią Į pradžią

 Konsultacijos Konsultacijos

 Kalendorius Kalendorius

 
 
1. Konsultacijos
2. Teisės aktų pakeitimai
3. Buhalterio žodynėlis
4. Apskaitos ir mokesčių naudinga informacija
5. Teisė buhalteriui
6. Mokesčių apskaičiavimas ir apskaita
7. Vadybos ir kaštų apskaita
8. Buhalteris ir kompiuteris
9. Naudingi kontaktai
11. Laisvalaikis
12. Buhalterių birža
13. Valiutų santykiai
14. Kalendorius
15. Skaitykla
 
 

Darbo taryba – nuo šiol (ne)atskiriamas įmonės atributas?  
Jau keletą mėnesių Lietuva gyvena su naujuoju Darbo kodeksu, priimtu po kelerių metų diskusijų. Bent kol kas nieko blogo, kaip anksčiau gąsdino profesinės sąjungos, neįvyko. 
TEISMO ĮSAKYMAS – PAPRASČIAUSIAS BŪDAS SUSIGRĄŽINTI SKOLAS  
Ne paslaptis, kad Lietuvos buhalteriams vadovai neretai lengva ranka šalia privalomų darbų užkrauna ir papildomų, susijusių su personalu, su sutarčių peržiūra ir su skolų išieškojimu. Ypač, jeigu įmonė nėra didelė ir nesamdo teisininko. Tuomet darbus, kurie dažniausiai pavedami teisininkams, vadovas „permeta“ buhalteriams. Nes jais pasitiki, jie turi sukaupę daug patirties, žino visą su įmone susijusią informaciją. 
Premijų įskaitymas į vidutinį darbo užmokestį  
2017 m. vasario mėnesį ketiname darbuotojams išmokėti metines premijas. Kaip reikėtų jas įvardyti įsakyme, kad šios premijos nedarytų įtakos darbuotojų atostoginių sumai vasaros mėnesiais? Ar galima įsakyme tokią išmoką pavadinti vienkartine premija? 
Kaip teisiniais būdais išieškoti skolas  
Baigiantis kalendoriniams metams, viena iš daugelio įmonėse privalomų procedūrų – įmonės turto ir jos įsipareigojimų inventorizavimas. Pastaroji savo ruožtu laikytina neatsiejama nuo Skolų suderinimo aktų rengimo ir pasirašymo, kuriais siejama suderinti ir patvirtinti tiek įmonės skolas tretiesiems asmenims, tiek ir trečiųjų asmenų skolas įmonei. 
Naujasis LR darbo kodeksas: priimant į darbą, laukia naujovės  
Po ilgų diskusijų LR Seimas šių metų rugsėjo 14 dieną atmetė Prezidentės veto dėl priimto naujojo Darbo kodekso, tad Prezidentė buvo priversta pasirašyti įstatymą dėl naujojo Darbo kodekso priėmimo ir įgyvendinimo. 
DARBUOTOJO NUŠALINIMAS NUO DARBO  
Visi pripažįsta, kad 2002 metais priimtas LR darbo kodeksas paseno, nes jis neatitinka šių dienų mūsų šalies ekonomkos reikalavimų, todėl 2016 m. birželio mėnesį Seimas priėmė 
DARBO SUTARTIES NUTRAUKIMAS DARBDAVIO INICIATYVA, KAI NĖRA DARBUOTOJO KALTĖS  
Tarp teismuose išnagrinėtų grąžinimo į darbą bylų nemenka dalis tenka byloms, kuriose su darbuotojais darbo sutartys buvo nutrauktos nesant darbuotojų kaltės pagal Lietuvos Respublikos darbo kodekso (Darbo kodeksas arba DK) 129 straipsnį. 
Advokatų profesinės bendrijos „iLAW“ advokatas  
Siekiant spręsti problemas, susijusias su jaunų asmenų nedarbu, praėjusiais metais buvo inicijuoti ilgai laukti LR užimtumo rėmimo įstatymo pakeitimai, kuriais numatyta anksčiau neegzistavusi galimybė įmonėms ir jauniems darbingiems asmenims, net ir  
ar VALDŽIA darbo kodekso pakeitimais pažabos nelegalų
darbą?
  
Lietuvos Respublikos Seimas praėjusiais metais patvirtino LR darbo kodekso 751, 98, 268, 287, 288, 293 straipsnių pakeitimo ir 301 straipsnio pripažinimo netekusiu galios įstatymą Nr. XII-1435. 
Teisininko priimamasis  
1. Vienas iš įmonės darbuotojų, pensininkas, nori nutraukti darbo santykius. Ar jis turi teisę, vadovaudamasis Darbo kodekso 127 str. 2 d., įspėti darbdavį apie išėjimą iš darbo tik prieš tris dienas? Ar jam galioja Darbo kodekso 140 str. 3 d., t. y. ar įmonė privalo jam išmokėti išeitinę 2 vidutinių mėnesinių darbo užmokesčių dydžio išmoką? 
DARBUOTOJO PRIĖMIMAS Į DARBĄ KONKURSO TVARKA 
LIZINGO SUTARTIS – UŽ IR PRIEŠ 
TAIKUS GINČO IŠSPRENDIMAS TAIKOS SUTARTIMI 
PRIEŠ ATLEIDŽIANT DARBUOTOJĄ IŠ DARBO, PAREIGA SIŪLYTI JAM
KITĄ>DARBĄ
 
Terminuotos darbo sutartys, jų reglamentavimo naujovės 
Išskaitos iš darbuotojo darbo užmokesčio 
Darbuotojo atleidimas nuo darbo pareigų vykdymo 
Atostogos už lojalumą: kasmetinių papildomų atostogų suteikimas 
Darbuotojo atestacija 
Sandorio apmokestinimo išankstinis suderinimas su mokesčių administratoriumi 
  Archyvas
1-20   21-39  
 
 
Tinklalapio struktūra | Svetainės taisyklės
Šiandien peržiūrėta: 6568